Standardowo wynagrodzenie w Rapid Response Care powinno wynosić 30-50 procent więcej niż wynagrodzenie opiekunki pracującej w normalnym systemie.

Ponadto powinna mieć bezwzględnie zwracane wszystkie koszty podróży. Wynagrodzenie opiekunki z zamieszkaniem jest uzależnione od kraju, w którym pracuje a także od stanu zdrowia pacjenta a także czy zajmuje się jedną osobą czy np. małżeństwem. Najwyższe stawki zarezerwowane są dla opiekunek, które zajmują się dwoma osobami i dla pacjentów obłożnie chorych. Za święta, sylwestra lub inne wyjątkowe dni opiekunki mają płaconą podwójną stawkę.

Ile wynosi wynagrodzenie w Rapid Response Care

w zależności od kraju?

Anglia od 500 do 700 funtów tygodniowo
Niemcy od 1200 do 2000 euro miesięcznie
Szwajcaria od 3000 do 4000 franków miesięcznie
Opiekunki pracują na kontrakcie lub też mają otwartą własną działalność gospodarczą. Te które pracują na czarno, nie mają żadnego wsparcia ze strony Państwa w którym pracują, gdyż same godzą się na ryzyko z tym związane.
Jeśli Opiekunka pracuje na kontrakcie to ma prawo do płatnego urlopu, liczą się jej także lata pracy do emerytury.

Dodatkowe uposażenie opiekunek 24h

Wyżywienie

Na ogół opiekunka ma prawo do bezpłatnego wyżywienia, członkowie rodziny pytają co lubi jeść i kupują jej jedzenie według jej upodobań. Niektóre panie są wegetariankami inne mają uczulenie na laktozę a jeszcze inne jedzą tylko białe mięso. Gdy podejmujecie pracę w nowym miejscu informujcie pracodawcę o swoich zwyczajach żywieniowych. Każdy człowiek ma prawo odżywiać według własnych preferencji. Bezpłatne wyżywienie nie oznacza jednak zakupu czekoladek, słodyczy czy tez innych frykasów.
Opiekunki pogotowia opiekuńczego w przypadku wykonywania dyżurów nocnych nie ma zapewnionego wyżywienia.

Zwrot kosztów podróży

W przypadku opiekunki pogotowia opiekuńczego agencja lub osoba zlecająca bezwzględnie opłaca wszystkie koszty podróży lub je refunduje.