Zaznacz stronę

Koszty podróży opiekunki środowiskowej są wyższe, niż opiekunki całodobowej, ponieważ nie przysługuje jej zwrot kosztów podróży. Dzieje się tak dlatego, że mieszka ona w miejscowości, w której pracuje lub w jej okolicy.

Wielka Brytania

Koszty podróży opiekunki środowiskowej nie są zwracane, ale można otrzymać zwrot kosztów za poruszanie się po mieście.

Jeśli opiekunka posiada własny samochód i wykorzystuje go do celów służbowych – agencja usług opiekuńczych zwraca jej kilometrówkę (mileage). Kwota ta wynosi między 25 a 45 pensów za każdą przejechaną milę. Ponadto ma możliwość odliczeń od podatku. Więcej przeczytasz TUTAJ. Z pieniędzy tych opiekunka musi opłacić paliwo oraz amortyzację a także opłacić ubezpieczenie OC/AC, które wynosi ok. 100 funtów miesięcznie na pierwszego kierowcę. Za każdą kolejną osobę, która chciałaby używać auta należy dopłacić kilkadziesiąt funtów miesięcznie.

Jeśli porusza się samochodem służbowym, to należy się jej od 10 do 15 pesnów za przejechaną milę. Z pieniędzy tych opiekunka musi opłacić paliwo a czasem też amortyzację. Agencje udostępniając opiekunce samochód służbowy pobierają opłatę miesięczną wynoszącą od 100 do 250 funtów. W ramach tej opłaty uwzględnione jest już obowiązkowe ubezpieczenie OC/AC.

Niemcy

Opiekunka porusza się samochodem służbowym i nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Jeśli klientem jest osoba prywatna, to zazwyczaj nie refunduje ona kosztów dojazdu.