95% opiekunek to kobiety. Jeśli marzy Ci się praca jako opiekunka całodobowa, musisz tę pracę lubić, mieć chęć do pracy z ludźmi i niesienia im pomocy. Oprócz chęci musisz także posiadać odpowiednie cechy charakteru, jak cierpliwość, empatia czy odpowiedzialność.

 

Dlaczego Carers Book?

Jesteśmy agencją rekrutacyjną działającą na zlecenie zagranicznych agencji opiekuńczych oraz klientów indywidualnych.

Dzięki nam znajdziesz pewną i dobrze płatną pracę u zagranicznego pracodawcy.

 

Ile to kosztuje?

Wszystkie usługi świadczone dla opiekunek są bezpłatne.

 

Stwórz swój profil w Carers Book

Jeśli chcesz znaleźć pracę w zawodzie opiekunki – stwórz swój profil na naszym portalu, a następnie przeglądaj oferty pracy i aplikuj na te, które cię zainteresują.

Pracodawcy przeglądają profile opiekunek i jeśli któraś spełnia ich oczekiwania – proszą nas o skontaktowanie ich z nią.

Pamiętaj, aby w referencjach podać numery telefonów, numery fax lub adresy email do osób, które ci je wystawiły. Agencje usług opiekuńczych oraz prywatni zleceniodawcy będą chcieli zweryfikować twoje doświadczenie.

Jeśli pilnie szukasz pracy – warto przeczytać ten artykuł.

 

Co dalej?

Krok 1
Jak zarejestrujesz swój profil nasi headhuntearzy zadzwonią do ciebie i ustalicie twoje doświadczenie, oczekiwania oraz preferencje zawodowe. Na podstawie tych informacji znajdziemy dla ciebie agencję, której oferty pracy spełnią twoje oczekiwania i dla której twoja kandydatura będzie interesująca.

Krok 2 
Następnie zaprosimy cię na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której opowiesz nam o swoim doświadczeniu.  My w zamian zapoznamy cię z różnicami kulturowymi oraz przygotujemy cię do spotkania z zagranicznym pracodawcą. Wywiad odbędzie się przez Skype.

Krok 3
Interview z pracodawcą. Spodziewaj się najpierw kontaktu telefonicznego, podczas którego ustalicie dogodny termin rozmowy kwalifikacyjnej. Wywiad trwa około godziny, będziesz miała okazję zadać pytania dotyczące stanowiska, na które aplikujesz.

Krok 4
Jeśli przejdziesz pozytywnie oba etapy rekrutacji, otrzymasz propozycję kontraktu oraz zaproszenie na trening (Wielka Brytania), po którym podejmiesz pracę.

 

Kompetencje językowe

W pracy opiekunki znajomość języka jest bardzo istotna. Musisz rozumieć co klient do ciebie mówi i  umieć mu odpowiedzieć.

W sytuacjach trudnych – np. gdy trzeba zadzwonić na pogotowie czy do lekarza – znajomość języka okazuje się niezbędna.

Wymagania językowe są różne w zależności od kraju:

  • W Anglii każda opiekunka całodobowa przechodzi tygodniowe szkolenie, na którym porusza się wiele zagadnień. Bez znajomości języka na poziomie B1 skończenie takiego kursu jest niemożliwe, dlatego większość agencji wymaga biegłej znajomości języka angielskiego.
  • W Niemczech agencje wymagają dość dobrej znajomości języka niemieckiego, choć nie jest on konieczny do znalezienia pracy. Prywatni zleceniodawcy akceptują kandydatki nawet ze słabymi umiejętnościami językowymi.
  • W Szwajcarii agencje wymagają bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego, francuskiego lub włoskiego, w zależności od kantonu, w którym chcesz pracować.

 

Doświadczenie

Prawie każdy posiada doświadczenie w opiekowaniu się bliskimi, lecz praca z osobami obcymi wygląda zupełnie inaczej.

Zawód opiekunki często polega na zajmowaniu się osobami niepełnosprawnymi lub starszymi, które cierpią na demencję oraz inne schorzenia.

Opiekunka całodobowa z doświadczeniem jest chętniej zatrudniana, dlatego doświadczenie jest bardzo mile widziane.

Zaświadczenie o niekaralności

Być może do wykonywania zawodu opiekunki potrzebne ci będzie zaświadczenie o niekaralności. Jak to wygląda w poszczególnych krajach?

  • Anglia – przepisy prawa nakazują każdemu pracownikowi opieki społecznej posiadać angielskie zaświadczenie o niekaralności (wnioskuje o to pracodawca), jednakże agencje często oczekują przedłożenia również polskiego zaświadczenia o niekaralności.
  • Niemcy i Szwajcaria – nie ma zwyczajowych ani formalnych wymogów posiadania zaświadczenia o niekaralności.