Opiekunka to bardzo rzadko osoba z powołania, panie zazwyczaj lądują w tym zawodzie przypadkiem. Zajmowały się członkiem rodziny i nabyły trochę praktycznych umiejętności.

Jako iż rynek pęka w szwach od ofert pracy, wiele z nich znalazło zatrudnienie w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy też Polsce .

Wielka Brytania ma bardzo dobre przepisy dotyczące pracy w zawodzie opiekuna, wymaga aby opiekunka przeszła branżowe szkolenie w języku angielskim i tworzy jej taką możliwość. Po treningu tym opiekunki są już wykwalifikowanymi pracownikami. Wiedzą jak postępować w różnych, nawet trudnych sytuacjach, potrafią udzielać pierwsze pomocy, resuscytować i nie narażą ani siebie ani klienta na niebezpieczeństwo.

Rynek niemiecki poprzez swoje ciasne przepisy stworzył niszę tzw. Betreuung, które właściwie opiekunkami są, ale bez przygotowania merytorycznego. Biedni podopieczni i biedne opiekunki. Empatia i dobroć serca nie są wystarczające do tego aby czuć się profesjonalistką, trzeba posiadać wiedzę teoretyczną, doświadczenie oraz znać język, w którym porozumiewa się klient na poziomie komunikatywnym. Trzeba umieć zadzwonić na pogotowie, rozumieć proces chorób demencyjnych, czy rozpoznawać objawy udaru. Trzeba też wiedzieć, czego nie powinny robić i kiedy stanowczo odmawiać.

Te osoby, które związały swoje życie z zawodem opiekunki, nabyły z upływem lat wiedzy, doświadczenie oraz znajomość języka obcego (jeśli pracowały zagranicą). Tylko one same wiedza ile wysiłku fizycznego i psychicznego je to kosztowało. Chciałyby być na rynku pracy wyżej cenione i lepiej opłacana.  W gronie tym można też znaleźć opiekunki po kursach i szkołach medycznych, osoby z doświadczeniem w hospicjum a nawet pielęgniarki.

Chcielibyśmy dzisiaj te opiekunki docenić, a także wyróżnić dlatego powstał
Golden Carers Book Club

Podnieś swój prestiż i dołącz do elitarnego klubu zweryfikowanych opiekunek zarejestrowanych w Golden Carers Book Club. Indywidualni klienci oraz renomowane firmy, oferujące fantastyczne warunki pracy, preferują zatrudnianie już zweryfikowanych opiekunek, które mogą pochwalić się wiedzą, doświadczeniem, zaświadczeniem o niekaralności, nieposzlakowaną opinią oraz dobrą znajomością języka, w którym mówi klient.

Jak dołączyć do Golden Carers Book Club?

Podczas rejestracji kliknęłaś, że pragniesz zostać zweryfikowana przez zespół Carers BOOK.
To bardzo dobra decyzja, gdyż większość klientów indywidualnych i renomowanych firm o ugruntowanej pozycji na rynku pragnie współpracować z najlepszymi z najlepszych. Prócz tego firmy mają możliwość zastrzeżenia w ogłoszeniu, że tylko Opiekunki należące do Golden Carers Book Club mogą odpowiedzieć na ich ogłoszenie.
Ponadto Headhunterzy szukają dla tych opiekunek pracy i negocjują dla nich najlepsze stawki. Zatem przynależność do tej grupy niesie dla Ciebie wymierne korzyści. Aby dołączyć do Klubu, musimy się upewnić, że jesteś godną zaufania profesjonalistką, dlatego musimy dokonać weryfikacji informacji, które nam podałaś podczas rejestracji profilu.

Jakie warunki należy spełnić aby zostać członkiem Golden Carers Book Club?

  • Musisz posiadać minimum roczne doświadczenie w opiece
  • Musisz posiadać znajomość  języka, którym posługuje się klient, na poziomie minimum B1
  • Musisz posiadać dwie satysfakcjonujące referencje z poprzednich miejsc pracy
  • Musisz posiadać zaświadczenie o niekaralności, nie starsze niż rok
  • Musisz satysfakcjonująco odpowiedzieć na pytania w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
  • Musisz posiadać wiedzę branżową

Proces weryfikacji składa się z kilku etapów:

Referencje

Wklejasz na swój profil minimum dwa dokumenty z referencjami oraz danymi kontaktowymi osób, które je wystawiły, a w szczególności adres mailowy oraz numer telefonu. My do tych osób zadzwonimy i wypytamy ze szczegółami jakie zadania wykonywałaś i jak oceniają twoją pracę.

Zaświadczenie o niekaralności

Wklejasz na swój profil zdjęcie zaświadczenia o niekaralności z kraju, z którego pochodzisz. Czasem konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia o niekaralności, z kraju w którym chcesz pracować (GB). Gwarantujesz także przyszłemu pracodawcy, że będziesz mogła takie zaświadczenie przedstawić w oryginale.

Rozmowa kwalifikacyjna przez SKYPE

Przeprowadzamy z tobą rozmowę kwalifikacyjną przez SKYPE w języku, który będziesz wykorzystywała w swojej pracy (polski, niemiecki, angielski, francuski lub włoski). W trakcie rozmowy zadamy ci kilkadziesiąt pytań dotyczących twojego doświadczenia oraz wiedzy branżowej.

Pozytywna weryfikacja dokumentów i referencji oraz rozmowa w języku przyszłego pracodawcy daje ci przynależność do Golden Carers Book Club *

Jeśli chcesz dołączyć do Golden Carers Book Club kliknij TUTAJ. Jeśli hiperłącze nie działa wyślij maila na adres info@carers-book.com

*Jeśli podjęłaś pracę za pośrednictwem Działu „Carers Book Headhanters” automatycznie dołączasz do Klubu i jesteś zwolniona z opłaty wpisowej. W pozostałych przypadkach za aplikowanie do Golden Carers Book Club wnosi się opłatę w wysokości 25 funtów. Opłata ta pokrywa koszty weryfikacji. Możemy Ci także pomóc zdobyć zaświadczenie o niekaralności z innych krajów, może się to wiązać z opłatą skarbową (Anglia ok. 65 funtów, Szwajcaria ok. 20 franków).